terapia eeg biofeedback

Poddawanie się różnego rodzaju terapiom już dawno przestało być powodem do wstydu. Na przestrzeni ostatnich lat świadomość społeczeństwa w tym temacie zdecydowanie wzrosła i wiele osób interesuje się jak sobie pomóc. Nadpobudliwość, osłabiona koncentracja, zaburzenia snu lub schorzenia związane z posiadaną chorobą – to wszystko da się kontrolować, ale trzeba wiedzieć jak.

Dysleksja
Dzieci skarżące się na trudności w czytaniu i pisaniu nie zawsze są po prostu naturalnie niezdolne się tego nauczyć – może to być związane z nieprawidłowym działaniem mózgu. Terapia dla dzieci EEG-Biofeedback ma na celu zmianę działania fal mózgowych, dzięki czemu dziecko będzie miało szansę na zniwelowanie efektów dysleksji, czy też dysgrafii.

Oporna nauka matematyki
Coraz więcej uczniów skarży się na to, że matematyka jest dla nich zbyt ciężkim przedmiotem. Uczeń, który nie radzi sobie z zadaniem, z którym poradziła sobie reszta klasy będzie demonstrował złość i rozdrażnienie. Trening EEG-Biofeedback pozwoli dziecku na zrozumienie swojego mózgu, który po kilkunastu lub kilkudziesięciu sesjach zacznie prawidłowo reagować na bodźce z zewnątrz zwiększając koncentrację dziecka, a co za tym idzie większe zrozumienie zagadnień z przedmiotów typowo ścisłych, do jakich należy rzeczona matematyka.

Upośledzenie umysłowe
EEG-Biofeedback znajduje ogromne zastosowanie w pracy z dziećmi i upośledzonymi umysłowo dorosłymi. Zwykle takie osoby zatrzymują się na myśleniu obrazowym, przez co ich myślenie abstrakcyjne nie działa zupełnie tak jak trzeba. Dużym plusem terapii EEG jest możliwość całkowitego dopasowania tempa i rodzaju ćwiczeń do osoby korzystającej z treningów.

EEG-Biofeedback pozwala zwiększyć koncentrację osób upośledzonych, dzięki czemu są one w stanie uczyć się samodzielności w wykonywaniu podstawowych czynności i jest im zwyczajnie łatwiej żyć i funkcjonować chociażby we własnym domu wśród bliskich.

Doskonałymi efektami mogą się pochwalić osoby z zaburzeniami typu ADHD – kontrola zachowania po tren

Post Author: trajkotka

You may also like

pilates

Sposoby na świetną sylwetkę i uspokojenie nerwów

W dzisiejszych czasach trudno żyć bez stresu. Zabieganie, natłok obowiązków

piękny uśmiech

Sprawdzone sposoby na piękny uśmiech

Hollywoodzki uśmiech sprawia, że wyglądamy młodo i atrakcyjnie. Mając ładne,