amfiteatr w Opolu

W tym roku w miejscowości Opole odbędzie się 55 Krajowy Festiwal Piosenki Polskiej. Jest to polski festiwal muzyczny, który jest organizowany każdego roku. Zazwyczaj ma miejsce w czerwcu. Jest on swego rodzaju podsumowaniem całego sezonu w kwestii muzycznej. Przyjeżdżają tam polscy twórcy oraz wykonawcy muzyczni. Jest to obecnie jedna z bardziej popularnych imprez muzycznych w kraju.

Cechy charakterystyczne festiwalu

Na tym festiwalu wykonywane są nie tylko utwory znane i popularne, ale również premierowe, debiutanckie, a także prezentują się kabarety.
Czas trwania festiwalu to zawsze dwa lub trzy dni. Zawsze rozpoczyna się swoistym sygnałem, który skomponował Bogusław Klimczuk.

Przebieg tegorocznego festiwalu

W tym roku festiwal będzie trwał trzy dni. Będzie to ósmego, dziewiątego i dziesiątego czerwca.

Dzień pierwszy

W pierwszym dniu będziemy mogli podziwiać przeboje na Mundial oraz Debiuty. Wśród nich będziemy mogli usłyszeć takich artystów, jak Doliz, Girls on Fire, Goch, Krzysztof Iwaneczko, Karolina Micor, Siostry Melosik, Michał Sołtan, Edyta Strzycka, Small Mechanics. Tego dnia festiwal będzie przerwany przez mecz towarzyski Polska – Chile.

Dzień drugi

Tego dnia prezentowane będą premiery. Utwory będą wykonywać: Future Folk, Marta Gałuszewska, Tomasz Karolak i Pączku w Tłuszczu, K.A.S.A., Piasek i Jakub Krystyan, Ola Nizio, Rubik, Tulia, Uniatowski. O 22 będziemy mieli okazję wysłuchać koncert piosenek literackich i kabaretowych stulecia.

Dzień trzeci

To zdecydowanie koncert najbardziej znanych gwiazd. W koncercie „Od Opola do Opola” udział wezmą Edyta Górniak, Kasia Kowalska, Margaret, Sławomir, Natalia Szroeder, Wanda i Banda, Gromee, Edyta Geppert, Kortez, Red Lips, Sarsa, Stanisława Celińska, Alicja Majewska i Włodzimierz Korcz. Na zakończenie wysłuchamy Koncert przebojów stulecia.

Noclegi w Opolu

Jeśli wybierasz się na festiwal w Opolu, warto już teraz pomyśleć o rezerwacji miejsca w hotelu. Jeśli szukasz taniego noclegu, możesz wybrać jeden z hosteli, np. Event Hostel.

Historia i atrakcje Opola

Osoby, które wybiorą się na festiwal powinny również zwiedzić Opole. Jest to stolica województwa, które leży nad Odrą. Jest to bardzo ładne miasto z piękną Starówką.

Opole - Starówka nocą

Jego lokacji dokonał książę Kazimierz I już na początku XIII wieku. Nazywa się go Ojcem miasta Opola. Zwolennicy Festiwalu powinni mieć na uwadze, że popularna Wieża Piastowska oraz amfiteatr to wcale nie są najładniejsze obiekty. Bardzo okazała jest Katedra, a także cudownym obiektem jest Ratusz. W ostatnim czasie na urodzie zyskało Wzgórze Uniwersyteckie. Odnajdziemy tam Skwer Artystów z ławeczkami oraz rzeźbami słynnych Polaków. Odpocząć można też na Wyspie Bolko, która jest oazą ciszy i spokoju.

Opole - ławka w parku

Post Author: trajkotka