ekologiczna poduszka

Poduszki wypełnione łuską gryki, orkiszem czy też prosem cieszą się coraz większym zainteresowaniem. Nie można się temu specjalnie dziwić, wszak ziarna te słyną z wyjątkowych, prozdrowotnych właściwości, a co więcej, są w pełni ekologiczne. Poduszka z gryką, orkiszem czy z prosem jest doskonałą alternatywą dla tradycyjnej pościeli. W szczególności poleca się je alergikom, ponieważ nie uczulają.

Ekologiczne poduszki – dlaczego warto je mieć

Poduszka z orkiszem, prosem, gryką lub wypełniona innym ziarnem zdecydowanie różni się walorami użytkowymi od tradycyjnych poduszek z syntetycznym czy odzwierzęcym wypełnieniem w postaci ptasich piór. Przede wszystkim są one niezwykle przyjazne dla zdrowia człowieka. Ekologiczny wkład z ziaren zwykle umieszczony jest w powłoczce wykonanej z naturalnych tkanin, bawełny lub lnu. Nie tylko są one bezpieczne dla człowieka, ale także dla środowiska naturalnego. Poduszka z prosem, orkiszem, jak również z gryką doskonale przepuszcza powietrze oraz idealnie dopasowuje się do kształtów ciała, co zdecydowanie poprawia komfort wypoczynku. Poduszki z naturalnym wypełnieniem mają działanie relaksacyjne, ale także lecznicze. Schłodzone w zamrażarce lub ogrzane w piekarniku mogą być z powodzeniem wykorzystywane jako lecznicze kompresy.

zdrowy sen

Cudowne właściwości poduszek ekologicznych

Ze względu na to, że ekologiczne poduszki są wykonane wyłącznie z naturalnych materiałów, są w pełni bezpieczne dla alergików, ale także dla niemowląt i małych dzieci. Ich wyjątkowe walory docenią również osoby cierpiące z powodu różnego rodzaju dolegliwości bólowych w obrębie kręgosłupa, dokuczliwych bólów migrenowych, bezdechu sennego czy bezsenności. Ziarna wypełniające poduszki ekologiczne zawierają związki skutecznie hamujące rozwój roztoczy oraz bakterii, dlatego idealnie nadają się dla alergików i osób chorujących na astmę. Co więcej, neutralizują niekorzystne działanie promieniowania elektromagnetycznego i wytwarzają biopole, swoistą aurę pozytywnie wpływającą na zdrowie człowieka.

Post Author: trajkotka