Notice: Undefined variable: sesja in /home/trajkotki/domains/trajkotki.pl/public_html/index.php on line 363

  Rejestracja / Przypomnienie hasła                              - Zapamiętaj

On chce TO zrobić, a Ty nie jesteś gotowa?

img
2 30W życiu nastolatek związki i relacje odgrywają bardzo ważną rolę. Nie ma przecież nic lepszego od spotkań z przyjaciółkami czy pierwszych randek. W dzisiejszych czasach łatwo jednak się pogubić, zwłaszcza w temacie związków. Z rodzicami trudno poruszać takie tematy, dlatego przychodzimy z pomocą.


Pewnie wiele razy słyszałaś tekst, że współczesna młodzież szybciej dojrzewa. Faktycznie, coś w tym jest. W dobie internetu, kiedy mamy łatwy dostęp do przeróżnych treści, zdecydowanie wcześniej stykamy się tematami, które dla naszych mam czy babć były przez długi czas niedostępne. To powoduje, że szybciej stajemy się świadomi, na przykład swojej seksualności. Jak nie wpaść w pułapkę?

Daj mi czas
Decyzja o współżyciu powinna być dobrze przemyślana, bo pierwsze zbliżenia mogą mieć wpływ na całe późniejsze życie seksualne. Warto się zatem zastanowić, czy to na pewno ten właściwy chłopak. To, że on nalega, nie jest żadnym wyznacznikiem. Chłopcy pod tym względem są nieco inaczej skonstruowani. Wcześniej niż u kobiet narasta u nich napięcie, które po prostu muszą rozładować. Dziewczyny kierują się głównie uczuciami i nierzadko decydują się na pierwszy raz z obawy, że chłopak może je w innym razie zostawić. Jeśli, faktycznie, Twoja druga połówka zagrozi Ci odejściem, kiedy nie zgodzisz się pójść z nim do łóżka, sama odwróć się na pięcie i odejdź. Tylko osoba, która darzy Cię prawdziwym uczuciem zrozumie Twoje postępowanie i uszanuje je. Nie warto się spieszyć, bo zbyt pochopnej decyzji można długo żałować.

Spróbuj szczerze porozmawiać ze swoim chłopakiem na ten temat. Powiedz mu, że darzysz go uczuciem, ale musisz być absolutnie pewna, że jesteś gotowa na ten krok, zanim go zrobisz. Porozmawiaj z nim o konsekwencjach, o ciąży. Być może sam zrozumie, że warto poczekać.

Bądź w zgodzie ze sobą
Nie ma jednej, uniwersalnej odpowiedzi na pytanie: "kiedy to zrobić?". Musi sobie na nie odpowiedzieć każdy z osobna, ale na pewno nie pod wpływem impulsu. Warto wiedzieć, że zgodnie z prawem, z osobami, które nie ukończyły 15. roku życia nie można odbywać kontaktów seksualnych. W praktyce bywa różnie. Zanim jednak podejmiesz decyzję o współżyciu, odpowiedz sobie na pytanie "po co chcesz to zrobić?" i "dlaczego teraz jest właściwy czas na podjęcie tak ważnego kroku?". Jeśli ma to być z Twojej strony tylko dowód miłości, to zastanów się lepiej nad innym sposobem wyrażenia uczuć, na przykład poświęć więcej czasu ukochanemu albo zacznij dzielić z nim jego pasje. Na pewno to doceni.


strona:    1    2  


Czytaj więcej

31 Maja img
Sposób na skuteczne spławienie chłopaka

Chciałabyś znaleźć swoją drugą połówkę, a tymczasem los stawia na Twojej drodze kolejnego natręta... Pisze, dzwoni, chce się ...

Czytaj
17 Marca img
Dlaczego moje związki trwają tak krótko?

Marzysz o poważnym związku? Chciałabyś znaleźć chłopaka, z którym mogłabyś zbudować trwałą relację opartą na szczerości ...

Czytaj
14 Marca img
Chcę Ci powiedzieć, że… Cię kocham!

Spotykacie się już od jakiegoś czasu i masz wrażenie, że wreszcie trafiłaś na odpowiedniego chłopaka. Chciałabyś mu powiedzieć, ...

Czytaj

Komentarze

15:21 20-02-2016
" seksizm? panseksualizm? demoralizacja młodzieży? są na tym świecie jeszcze chrześcijańskie wartości?
autor demoralizacja
Odpowiedz
01:43 02-02-2016
" A co jak ja nie chce, a dziewczyna chce?
autor andy
Odpowiedz

Dodaj komentarz


Notice: Undefined variable: sesja in /home/trajkotki/domains/trajkotki.pl/public_html/index.php on line 996
* - aby dodać komentarz zaloguj się. Jeśli nie masz konta zarejestruj się